Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
27 Mart 2020 - Cuma 16:39 Bu haber 138 kez okundu
 
ARICI: BU ZOR GÜNLER GEÇECEK KURALLARA UYMAYA DEVAM EDELİM
ARICI: BU ZOR GÜNLER GEÇECEK KURALLARA UYMAYA DEVAM EDELİM
Haberi


ARICI: BU ZOR GÜNLER GEÇECEK KURALLARA UYMAYA DEVAM EDELİM

 

Finike Emniyet Müdürü Cevdet Arıcı Korono virüs konusunda alınan tedbirler ile ilgili açıklamalarda bulunarak  “Bizim değerlerimiz olan büyüklerimize her türlü hizmeti yapıyoruz.   65 yaş üstü  Finikeli vatandaşlarımıza hizmet etmek için VEFA grubu diye iki tane gurup oluşturduk” dedi.

AMACIMIZ BÜYÜKLERİMİZİ EVE HAPSETMEK DEĞİL

Arıcı gazetemize yapmış olduğu açıklamada :Bu gruplar kimsesi olmayan, yalnız yaşayan,yaşlı vatandaşlarımıza hizmet için var. Bunlar bütün ihtiyaçlarını karşılıyor. Amacımız 65 yaş üstü değerlerimiz olan yaşlılarımızın  sokağa çıkmalarına engel olmak ve   onları eve hapsetmek değil korono virüsünden korumaktır..Tek derdimiz o değerlerimize sahip çıkmak. Değerli büyüklerimizde bu kurallara uyarlarsa hep birlikte ülkemizin, milletimizin bu korono virüsünü çok daha rahat atlatacağına inanıyorum. Ondan dolayı değerlerimiz olan  büyüklerimiz bizi dinlesinler. Bütün ihtiyaçlarını 155-156 ‘yı aradıkları zaman ne ihtiyaçları olursa olsun oradan karşılanıyor. Acil bir sağlık durumunda hastaneye götürülüyorlar. Gerekirse hastanede ki doktoru eve getiriyoruz. Büyüklerimizin kurallara uyması bizim görevimiz açısından da rahat olur. Finike halkı ve ülke açısından da iyi olur.

ISRAR EDENLERE CEZA YAZMAK ZORUNDA KALIRIZ

Devletimiz sosyal mesafeyi korumak içinde bir takım önlemler aldı. Sosyal mesafeyi uzaklaştırmak için restaurantalar ,kafeler kapatıldı. Restaurantalarımızın paket hizmetleri devam ediyor. Muhtarlarımızla sürekli irtibat halindeyiz. İhtiyacı olanlara sıkıntısı olanlara hizmet etmeye devam ediyoruz. Bizim ulaşamadığımız yerlerde bazı yaşlılarımız nefes almak için dışarı çıkmak istiyorlar, kendi sağlıkları için lütfen çıkmasınlar. Bu gelip geçici bir olay. Eğer ki yaşlılarımız dışarıya çıkmakta çok ısrar ederler ise üzülerek cezai işlem uygularız. Uyguladığımız cezalar mevcut. Tabiki de biz buna taraf değiliz. Ama ısrar edenlere zorunlu ceza kesiyoruz. Bizi buna zorunlu bırakmasınlar.

2 TANE VEFA GRUBU OLUŞTURDUK

Finikemiz de 2 tane VEFA grubu oluşturuldu değerlerimiz olan büyüklerimizi sürekli takip ediyorlar. Bunun içinde sadece emniyet yok bunun içinde başta Kaymakamlık, Belediye, Milli Eğitim , Maliye , Müftülük  ve jandarmamız ve tüm devlet kurumları var.  Bizlerde organize ediyoruz . Aksatmadan yürütmeye gayret ediyoruz.

105 PERSONELİMİZ İLE GÖREV BAŞINDAYIZ

Vatandaşlarımız en ufak rahatsızlıkta hastaneye gidip sağlık çalışanlarımızı meşgul etmesinler. Gerçek bir ihtiyacı var ise 112’yi arasınlar zaten gerçek bir sağlık ihtiyacı var ise doktor ile birlikte gidilir. Ayrıca asayiş konusunda hiçbir sıkıntımız da yok. 105 personelimizle biz bu salgın konusuna odaklanmış durumdayız. Bütün birimlerimiz ve yetkili birimlerle titizlikle çalışıyoruz. İnşallah bunu da atlatacağız atlatacağız başka bir çaresi yok” dedi.

Kaynak: Editör: SALİH UÇARCI
 
Etiketler: ARICI:, BU, ZOR, GÜNLER, GEÇECEK, KURALLARA, UYMAYA, DEVAM, EDELİM,
Yorumlar
Bizim Gazete
Resmi İlanlar

Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Alıntı Yazarlar
Antalya
Açık
Güncelleme: 06.07.2020
Bugün
25° - 33°
Salı
26° - 33°
Çarşamba
25° - 30°
Anketler
Haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Anketler
Antalya

Güncelleme: 05.07.2020
İmsak
03:52
Sabah
05:36
Öğle
13:07
İkindi
16:57
Akşam
20:27
Yatsı
22:04
Arşiv Arama
Haber Yazılımı