Haber Detayı
03 Nisan 2020 - Cuma 16:10 Bu haber 332 kez okundu
 
ARISOY;FİNİKE ADLİYEMİZ GÖREV BAŞINDA
ARISOY;FİNİKE ADLİYEMİZ GÖREV BAŞINDA
Haberi


ARISOY;FİNİKE ADLİYEMİZ GÖREV BAŞINDA

Tüm Yurtta olduğu gibi Finike Adliyesindede çalışmalar devam ediyor.Finike Cumhuriyet Başsavcısı Uygur Kaan Arısoy yapmış olduğu açıklamada Corona virüsü ile ilgili adliyemizde her türlü dezenfekte çalışmalarını yapıyoruz,ve Vatandaşlarımıza hizmeti sürdürüyoruz dedi.
Arısoy yapmış olduğu açıklmada şu ifadelerde bulundu;

CORONA VİRÜSÜ İLE İLGİLİ
TEDBİRLERİMİZ DEVAM EDİYOR

Malumunuz olduğu üzere bir süredir tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 salgını sebebiyle ülkemizde de önemli tedbirler uygulanmakta, bu kapsamda Hakimler ve Savcılar Kurulu ile Adalet Bakanlığımızın kararları doğrultusunda Finike adliyemizde de yargı hizmetinin aksamadan yürütülmesi adına bir takım önlemler alınmaktadır. Özellikle adliyemize gelen tüm vatandaşlarımız ve personelimizin ateşleri günlük olarak ölçülmekte, riskli olduğu tespit edilen şahıslar hastaneye yönlendirilmekte, adliyeye her giriş yapan şahsın veya personelimizin adliye girişlerine mevcut olan dezenfekte solüsyonunu kullanmaları ve vatandaşlarımızın yoğun olarak kullandıkları noktalardaki personelimizin maske ve eldivenle çalışmaları sağlanmaktadır. Adliyemize gelecek olan vatandaşlarımızın da kendi önlemlerini almalarını ve sosyal mesafe kuralına riayet etmelerini beklemekteyiz.

HER BİRİMİMİZDE
YETERLİ PERSONELİMİZ MEVCUT

Adli hizmetlerde ülke genelinde uygulanan esnek çalışma tedbirleri kapsamında Finike adliyemizin her biriminde yeterli personel nöbet sistemiyle görevlendirilmiş olup aynı zamanda günlük bir Hakimimiz ve bir Cumhuriyet Savcımız mutlak suretle acil ve günlük işlerin takibi için adliyemizde bulunmaktadırlar.

DEZENFEKTE İŞLEMİ UZMAN KİŞİLER
TARAFINDAN YAPILIYOR

Diğer yandan haftada bir gün adliyemizin genel ve detaylı dezenfekte işlemi uzman personel tarafından gerçekleştirilmekte, bunun dışında asansörler gibi insan temasının yoğun olduğu noktalarda her gün temizlik personelimiz gerekli çalışmaları yapmaktadırlar.

Ülke genelinde olduğu gibi adliyemizde de insan sirkülasyonu ve sosyal teması azaltabilmek adına bir süreliğine hak düşürücü süreler korunmak kaydıyla tüm duruşmalar ve aciliyeti olmayan adli işlemler ertelenmiştir. Ancak özellikle acil suç ihbarları, şikayetler, kadına karşı şiddet başvuruları gibi ivedi durumlar ile ilgili başvurular için vatandaşlarımız kolluk güçlerine müracaat edebilecekleri gibi mesai saatleri içerisinde adliyemize de başvuru yapabileceklerdir. Yine Mahkemelerimize yapılacak acil nitelikteki başvurular için de kalemlerimizde yeteri kadar personel bulundurulmaktadır.

Bu itibarla, salgınla mücadele sürecinin bir an önce başarıyla ve sağlıkla atlatılması temennilerimle, Hakimlerimiz ve Cumhuriyet Savcılarımızın, adliyemize gelecek olan tüm Finike halkımızın sağlık ve hijyeni için adliyemizde her türlü tedbirin alındığı ve alınmaya devam edeceği, personelimizin her daim görevi başında olduğu kamuoyuna ve tüm basın yayın kuruluşlarına saygıyla duyurulur dedi.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: ARISOY;FİNİKE, ADLİYEMİZ, GÖREV, BAŞINDA,
Yorumlar
Bizim Gazete
Resmi İlanlar

Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Alıntı Yazarlar
Antalya
Açık
Güncelleme: 07.09.2020
Bugün
26° - 32°
Salı
26° - 32°
Çarşamba
26° - 34°
Anketler
Haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Anketler
Antalya

Güncelleme: 07.09.2020
İmsak
05:03
Sabah
06:25
Öğle
13:01
İkindi
16:36
Akşam
19:26
Yatsı
20:43
Arşiv Arama
Haber Yazılımı