Haber Detayı
13 Ocak 2020 - Pazartesi 14:33 Bu haber 1179 kez okundu
 
ÇETİNKAYA : MUSTAFA KÖLEOĞLU’NUN AHLAKSIZ İFADELERİNE CEVAP VERİYORUM
ÇETİNKAYA : MUSTAFA KÖLEOĞLU’NUN AHLAKSIZ İFADELERİNE CEVAP VERİYORUM
KUMLUCA Haberi


ÇETİNKAYA : MUSTAFA KÖLEOĞLU’NUN AHLAKSIZ İFADELERİNE CEVAP VERİYORUM

Kumluca’nın önceki dönem Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya , Belediye Başkanı Mustafa Köleoğlu’nun Kale- Kule ile ilgili yayınlamış olduğu videoya tepki göstererek bu ahlaksız ifadeye cevap vermek için buradayım diyerek basın açıklamasında bulundu. Çetinkaya’nın basın açıklamasına Antalya Büyükşehir Belediyesi  ve Kumluca Belediye Meclis Üyesi Şefik Durdaş,Meclis Üyeleri  Taylan Atasoy- Özgür Erkan ve partililer de destek verdiler.

SEÇMENİME OLAN SAYGIMDAN DOLAYI AÇIKLAMA İHTİYACI DOĞMUŞTUR

31 Mart 2019 tarihinde gerçekleştirilen yerel seçimlerden bu yana yeni seçilen Belediye Başkanı

arkadaşımıza ve yönetimine ilçemize yapacakları hizmetlere odaklanmaları mesailerini bu yönde

harcamaları ve bizi 4 dört dönem belediye başkanı seçen halkımızın iradesine olan saygımız gereği yazılı veya sözlü hiçbir eleştiri getirmedik. Fakat 09 Ocak günü Belediyenin ve Başkan seçilen arkadaşımızın sosyal medya hesaplarından yapılan şahsımı ve geçmiş dönem çalışma arkadaşlarımızı itham eden  videolu açıklamalar üzerine bazı açıklamalar yapmak zaruri bir hal almıştır. Bu iddiaların yalan olduğu  açıkça ortadadır tarafımca da çok dikkate ve ciddiye alınmamıştır. Ancak bizi geçmişte 4 dönem  belediye başkanı seçen, 31 Mart seçimlerinde oy veren 20.204 seçmene olan saygımız ve demokratik tercihlerine sahip çıkmak adına bu açıklamayı yapma ihtiyacı doğmuştur.

KÖLEOĞLU DİLEK CENGİZ’İN ELEŞTİRİLERİNİ

SAPTIRARAK İFTİRA BOYUTUNA TAŞIMIŞTIR

Öncelikle sayın başkanın söz ettiği Kale-Kule’nin nasıl yapıldığından bahsetmek istiyorum. Şehrimize

kent kimliği kazandırmak adına sembol bir tesis yapma fikri çıktığında dünyadaki ve ülkemizdeki pek

çok şehirde olduğu gibi örneğin Paris – Eyfel Kulesi, Ankara – Atakule gibi “Kule” mimarisine sahip

olarak tasarlanacak bir yapı yapmanın doğru olacağı fikrinden yola çıkılmıştır. Ayrıca varlığımızın ve

bağımsızlığımızın sembolü bayrağımızın dalgalanacağı bir burç olması gerektiği düşünülerek bu yapının aynı zamanda bir “Kale” yapısına da sahip olması gerektiği fikrinde mutabık kalındı. İsminden ve mimarisinden de anlaşılacağı gibi şehrimizin sembolü KALE-KULE’miz ortaya çıktı.

Sayın Başkan, önceki dönem meclis üyelerimizden Dilek Cengiz hanımefendinin Kale-Kulenin

pencerelerinde yapılan ve estetik olmayan değişiklikler hakkında yaptığı gayet demokratik eleştirilerini saptırarak iftiraya varan boyutta ithamlarda bulunmuştur. Öncelikle Kale-Kule’nin dışında kullanılan  taşlar doğal Limyra taşıdır. Adından da anlaşılacağı gibi bölgemizden çıkarılmaktadır ve bölgemizdeki pek çok antik kentte bundan binlerce yıl önce kullanılmış ve bugünlere kadarda gelmiştir. Biz bu taşı  Kale–Kule yapılırken yıllar içerisinde sembol bir tesis olacağı için tarihi bir görünüm kazanması ve bölgemizin taşı olması nedeniyle tercih ettik.

SÖYLENDİĞİ GİBİ DÜNYANIN EN PAHALI TAŞI DEĞİL

 

Ayrıca söylendiği gibi Dünyanın en pahalı taşları falanda değildir, bugün pek çok apartmanın dışında bile kullanılabilmektedir. Doğal bir taş olması ve yapısı gereği boya tutmayacağı zaten bilinen bir gerçektir. Bu durum hakkında ve nasıl temizlenebileceği hakkında o dönem proje sorumlusu olarak görev yapmış İmar ve Şehircilik Müdürü arkadaşımıza  danışılsaydı kendisini bilgilendirirlerdi.

 

 

ORASI YATAK ODASI DEĞİL MİSAFİRHANEDİR

Bu konuşma içerisindeki bir diğer Yalan ve İftira mahiyeti taşıyan iddia da Kale-Kule de belediye

başkanlarının yatak odası olduğudur. Orası Belediye Başkanlığının yatak odası değil belediyenin

misafirhanesidir. İlçemize gelen belediyemizin ağırlayacağı misafirlerin konaklaması için yapılmış ve o

amaç için kullanılmıştır. Ayrıca festivaller ve diğer konser organizasyonlarında sanatçıların kulis odası

olarak kullanılmıştır. Ne şahsım ne hiçbir meclis üyesi veya belediye çalışanı orada 5 dakika bile

konaklamamıştır.

MÜTEVAZİ YAŞAMIMIZA KOMŞULARIMIZ ŞAHİTTİR

Eğer Lüks ve zarafet düşkünü bir belediye başkanı olsaydım Finike’de konaklayabileceğim daha iyi bir evim varken 19 sene boyunca ilçemizden ve vatandaşlarımızdan kopmamak adına çevresindeki deniz obalarından ayırt edilemeyecek sıradan bir deniz obasında veya belediye başkanlık lojmanında kalmazdım. Kaldı ki bizden sonra gelenlerin bu amaçla belediyenin yüzbinlerce lirasını nasıl harcadıkları ortadadır. Gerek merkezdeki lojmandaki, gerekse deniz obalarındaki komşularımız mütevazı yaşamımıza şahittir.

3-5 SATIRLIK ELEŞTİRİDEN BU KADAR YALAN

 VE İFTİRA ÇIKARMAK İBRETLİK BİR OLAYDIR

Yine başka bir iddia ise Kale-Kuledeki toplantı odasında cemaatimizle toplandığımız iddiasıdır. Buradaki cemaat her halde Kumluca Belediyesi personeli ve birim müdürleri olsa gerektir. Çünkü o toplantı odası belediye çalışanlarımız ve ilçemize gelen diğer bakan, milletvekili, bürokrat gibi misafirlerimizle ilçemiz ile ilgili toplantıların yapıldığı bir çalışma odasıdır. Bunun dışında hiçbir amaç için bir kez bile kullanılamamıştır. Ayrıca bunların dışında Kale-Kule de çay bahçesi, kent müzesi, nikah salonu ve  geçmişte resim kursu, resim sergisi, halk oyunu salonu gibi amaçlar için kullanılan bugün belediyenin şirketinin bulunduğu bir kat daha bulunmaktadır. Kale-Kule’nin pencerelerinde yapılan çalışmanın estetik olmadığı konusundaki 3-5 satırlık bir eleştiriden bu kadar yalan ve iftira taşıyan bir açıklamanın nasıl çıktığı doğrusu ibretlik bir olaydır.

 

SAYIN METİN KÜSTÜR ŞEFFAT BİR ŞEKİLDE

 CAMİİ İNŞAATINI SÜRDÜRMEKTEDİR

Sayın Başkanın Kumluca’nın girişindeki Sembol camimiz hakkındaki iddiaları da en az Kale-Kule

hakkındaki iddialar kadar saçma ve yalandır. Başkan Bey cami derneğinde yer almadığından şikâyet

ediyor, 19 yıl boyunca belediye başkanlığının yanında pek çok caminin yapımına önder olmuş, destek

vermiş birisi olarak hiçbir dernekte yer alma gereği hmedim. Çünkü bu iş gönül işidir, dernek üyesi veya başkanı olmak gibi bir zorunluluğa gerek olduğunu düşünmüyorum. Bugün dernek yönetimimiz  Sayın Metin Küstür Bey başkanlığında gayet şeffaf ve başarılı olarak görevlerini sürdürmektedir. Sayın Köleoğlu’nun bir diğer iddiası ise uzun zamandır taş taş üstüne konulmadığı iddiasıdır. Zaman zaman oradan geçerken uğradığımda çalışmaların devam ettiğini görüyorum. Önümüzdeki süreçte de halkımızın ibadetine açılacaktır. Başkan Bey açıklamalarında buranın Özer ve Bircan aileleri tarafından bağışlandığını belirtmiş, burası geçmişte ilçemizdeki pek çok tesiste olduğu gibi yeri istimlak edilmiştir. Yaklaşık 30-40 yıl önce gerçekleşen bu işlemi çarpıtarak Özer ve Bircan ailelerinden kimsenin dernekte olmadığı söylenmektedir. İki aileden de buraya katkıda bulunmak isteyen dostlarımız varsa dernek ile iletişime geçebilirler. Kaldı ki sadece Sembol Camimizin yeri değil hükümet konağından, düğün salonuna, belediye iş hanından, parklara kadar pek çok yer geçmişte Kumluca’da farklı ailelerindi. Fakat istimlak edilerek halkımızın hizmetinde kullanılan yerler haline geldi. Mesela geçen günlerde sayın başkanın projesini açıkladığı Hal arazisindeki Petrol İstasyonu ve İşhanının yeride geçmişte bir aileye aitti fakat daha sonra istimlak edildi acaba sayın başkan bu projeyi yaparken bu aileye danışma ihtiyacı hti mi? Böyle bir mantık ile hareket edersek istimlak edilmiş ve kamuya kazandırılmış yerlerin tamamı tartışmaya açılır.

 

ESERLERİ YIKMAK YERİNE YENİ ESERLER KAZANDIRIN

Bundan sonraki süreçte kendilerine tavsiyem Kumluca halkının paralarıyla yapılmış eserleri yıkmak,

mimarisine uygun olmayan tadilatlarla uğraşmak yerine Kumluca’mıza yakışan yeni eserler

kazandırmalarıdır. Aksi takdirde önümüzdeki yıllarda kendileri yapan değil yapılanı yıkan bir yönetim

olarak anılacaklardır. Ayrıca bundan sonra Kumluca’da siyaset yapan, önümüzdeki dönemde siyaset

yapacak hemşehrilerimize, Sivil Toplum Örgütlerine ve Kumluca’yı seven herkese düşen görev Kumluca hakkındaki mevzulara kayıtsız kalmamaları, fikirlerini, düşüncelerini açıkça ifade etmeleri, Kumluca’nın geleceğine katkı sunmalarıdır.

ÇETİNKAYA: BEN SİYASETİ AHLAKLI BİR ŞEKİLDE YAPTIM

Hüsamettin Çetinkaya “ben siyaseti şimdiye kadar ahlaklı bir şekilde yaptım. Yüce Mevlama şükürler olsun tüyü bitmemiş yetimin hakkını yemedim, kimseye de yetirttirmedim. Türkiye’ni istisnasız borçsuz belediyelerinden birisinin Kumluca Belediyesidir. Sembolik bir  borcu bulunmakta olup 6 Milyon TL civarında da alacağı mevcuttur. Kanalizasyon ve içme suyunun iller bankası kesintisi dışında hiçbir bankadan borç almadık. Otogar , kültür merkezi , Kale- Kule gibi çok sayıda eseri kendi öz kaynaklarımızla gerçekleştirdik. Diyebilirim ki en sorunsuz bir şekilde Köleoğlu Belediyeyi teslim aldı.

KÖLEOĞLU’NUN TARİHE TAKINTISI VAR

Tarihi bilinç uyandırmak amacı ile isimlerini verdiğimiz Türk Büyüklerden Hoca Ahmet Yesevi , Fatih Sultan Mehmet  Ve Yavuz Sultan Selim parklarında ki tabelalar Köleoğlu tarafından kaldırılarak yerine kendi resimleri asıldı. Köleoğlu’nda tarihe takıntı olduğu ortadadır.

BİZ KUMLUCA’YI EĞİTİM ŞEHRİ HALİNE GETİRDİK

KÖLEOĞLU’NUN İLK İŞİ KUMBEK’İ BOŞALTMAK OLDU

Bizi Halk Eğitime yer tahsis edip bunu peşkeş çekmek olarak gösteren Köleoğlu’na sormak lazım o zaman ki kendi partisinin meclis üyelerinin de oyları ile oy birliği ile burası Halk Eğitime tahsis edildi. Kumluca’yı biz eğitim şehri haline getirdik.  Ama Köleoğlu Üniversiteye hazırlanan öğrencilerin kurs aldığı KUMBEK’i boşaltarak eğitime büyük zarar verdi.

 

AYDIN ÖZER BU YANLIŞLARA MÜDAHALE ETMELİ

1999 Yılında belediye başkanlığına rakip olduğum Milletvekilimiz Sayın Aydın Özer ile yıllarıdır saygı ve sevgi içerisinde iletişim halindeyiz. Kılıçdaroğlu hiç kimseyi işten attırmayacağım diye yerel seçimlerden önce  namus sözü verdi. Ama Kumluca Belediyesi’nde çok sayıda çalışan işinden edildi. Sayın Özer’inde Köleoğlu’nun uygulamalarından rahatsız olduğu bana gelen haberler arasında. Bu yapılan haksızlıklara müdahale etmesini bekliyorum.

HAYATIM BOYUNCA GÖRÜNTÜDEN , ŞATAFATTAN

VE İSRAFTAN UZAK DURDUM

Bir gazetecinin Köleoğlu’nun lojmanına ve deniz obasına aşırı masraf ettiği yönündeki sorusuna cevap veren Hüsamettin Çetinkaya “ben eşi ve kendisi öğretmen olan , 3 evladı bulunan ,7 -8 dönüm civarında serası olan ve mütevazi bir yaşamı olan bir insanım. Hayatım boyunca görüntüden , şatafattan ve israftan uzak durdum. Kimine göre buralara Köleoğlu 300-500 Bin TL masraf etmiş bu konuda çok bilgi sahibi değilim. Bu olayı kamuoyunun takdirine bırakıyorum.

BELEDİYENİN MAKAM ARAÇLARINA İHTİYACI YOK

Kumluca Belediyesi’ne alınan kamyonetleri değerlendiren Çetinkaya “belediyenin makam aracı tipi araçlara değil , gerekiyorsa kamyon ve temizlik aracı takviyesi ile sıcak karışım asfalt makinelerine ihtiyacı vardır” dedi.

AK Parti İlçe Kongresini de değerlendiren Çetinkaya “Genel Merkezimizin görüşü ve değerlendirmesi ile partililerimin fikirlerine saygı duyuyorum” ifadesinde bulundu. HABER: ATİLA DEMİRPARMAK

Kaynak: Editör: Atila DEMİRPARMAK
 
Etiketler: ÇETİNKAYA, :, MUSTAFA, KÖLEOĞLU’NUN, AHLAKSIZ, İFADELERİNE, CEVAP, VERİYORUM,
Yorumlar
Bizim Gazete
Resmi İlanlar

Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Alıntı Yazarlar
Antalya
Açık
Güncelleme: 07.09.2020
Bugün
26° - 32°
Salı
26° - 32°
Çarşamba
26° - 34°
Anketler
Haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Anketler
Antalya

Güncelleme: 07.09.2020
İmsak
05:03
Sabah
06:25
Öğle
13:01
İkindi
16:36
Akşam
19:26
Yatsı
20:43
Arşiv Arama
Haber Yazılımı