Haber Detayı
11 Mayıs 2020 - Pazartesi 17:26 Bu haber 638 kez okundu
 
SİGORTA YAŞAMIMIZIN OLMAZSA OLMAZIDIR.UYGAR ÇARBAN'IN KÖŞE YAZISI
SİGORTA YAŞAMIMIZIN OLMAZSA OLMAZIDIR.UYGAR ÇARBAN'IN KÖŞE YAZISI
FİNİKE Haberi


SİGORTA YAŞAMIMIZIN OLMAZSA OLMAZIDIR.UYGAR ÇARBAN'IN KÖŞE YAZISI

 

Kıymetli dostlarım sigortanın yaşamımızda önemi çok büyük.Bu yüzden mesleğim gereği sizleri köşe yazılarımla Antalya A Gazetesinde bilgilendireceğim.

Sigorta; risklerin gerçekleşmesi sonucu oluşan zararların giderilmesi için kullanılan mali araçlardır. Dünyanın birçok ülkesinde olduğu gibi bizim ülkemizde de, trafik, DASK (deprem sigortası ) taşımacılık, yolcu taşımacılığı, tehlikeli madde ve tehlikeli atık, deniz kirliliği, özel güvenlik, tıbbi kötü uygulama ve paket tur branşları, zorunlu sigortalar kapsamında uygulanmaktadır.

Sigorta bilinci özellikle gelişmiş ülkelerde, eğitim düzeyi yüksek toplumlarda yaygındır. Sadece bugününü değil geleceğini planlayan toplum ve kişiler sigortalılığı geleceklerini planlarken mutlaka göz önüne alırlar.

Maalesef ülkemiz prim üretimi açısından hayat dışı dallarda 30’uncu, hayat dalında 43’üncü, toplamda ise 37’inci sıradadır.

Bölgemizin ekonomik lokomotifi tarım sektörüdür. Küresel ısınma ve değişen iklim koşulları hortum, dolu, fırtına vb. riskleri arttırmaktadır. Bu durum tarım sigortalarının bölgemiz açısından ne denli önemli olduğunu göstermektedir. Verasetli arsalar tarım sigortaları kapsamı dışında tutulsa da devletimiz % 50 sigorta desteği ile çiftçimize hem ekonomik anlamda destek vermekte, hem de sigorta bilincinin yayılmasına katkı sağlamaktadır.

Sigortacılığın asıl önemi ise poliçe satışı sırasında değil, rizikoların gerçekleşmesi aşamasında ortaya çıkmaktadır. Acenteler dışındaki yetkili/yetkisiz kurumlar ve kişilere sigorta yaptıran vatandaşlar, hasar tespiti ve zararın tanziminde yalnız bırakılmakta ve gerekli teknik destek sağlanmamaktadır. Bu yüzden sigorta acenteleri sigortalının haklarını korumak adına çok önemli bir tercih olacaktır.

Sonuç olarak hayatımız boyunca emek emek çalışıp, üretip kazandığımız değerleri korumanın en etkili yöntemi olan sigorta, yaşamımızın bir parçası hatta “olmazsa olmazı” olmalıdır.Saygılarımla

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: SİGORTA, YAŞAMIMIZIN, OLMAZSA, OLMAZIDIR.UYGAR, ÇARBAN'IN, KÖŞE, YAZISI,
Yorumlar
Bizim Gazete
Resmi İlanlar

Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Alıntı Yazarlar
Antalya
Açık
Güncelleme: 07.09.2020
Bugün
26° - 32°
Salı
26° - 32°
Çarşamba
26° - 34°
Anketler
Haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Anketler
Antalya

Güncelleme: 07.09.2020
İmsak
05:03
Sabah
06:25
Öğle
13:01
İkindi
16:36
Akşam
19:26
Yatsı
20:43
Arşiv Arama
Haber Yazılımı